Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

VŘTAS CUP ovládli Ježci Heřmanův Městec

19.02.2024 | Redakce

6. ročník zimního turnaje nabídl nespočet hokejbalové podívané. Ze dvoudenního maratonu vzešel nakonec jako vítěz celek z Heřmanova Městce. Domácí Jihlava poprvé nezískala žádný z cenných kovů.

Hokejbalově nabitý víkend mohli sledovat fanoušci v srdci Vysočiny, kde se sešlo deset týmů, bojujících o putovní pohár. Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, ze kterých vždy první čtyři postoupily do čtvrtfinále. Výběry na pátých místech čekalo pouze utkání o konečné umístění.

Ve skupině Ježek byla v akci také domácí Jihlava, která nakonec vinou skóre (o 1 gól méně) postoupila ze třetího místa. Skupinu ovládlo suverénní Kladno, které táhl extraligový Schnaubelt. Druhou skupinu Horác si podmanily Okříšky. Naopak jen s odřenými uši postoupil favorizovaný Heřmanův Městec, který si ve skupině připsal tři porážky.

V zápase o konečné deváté místo to byl bratrovražedný souboj brněnsky propletených týmů, který nakonec ovládli těsně Bad Boys.

Čtvrtfinálové duely pak byly plné překvapení. Pouze Kladno splnilo roli favorita a šlo do top4, nicméně v dalších případech si favorité vylámali zuby. Skvělé Okříšky zastavil houževnatý Vsetín 0:1. Obhájci prvenství z Českých Budějovic padli po obrovské hrubce svého obránce 0:1 s Heřmanovým Městcem a domácí Jihlava i přes obrovskou převahu prohrála s mladíky Kapři Brno také fotbalově 0:1.

Semifinálové duely měly velký náboj, emoce, ale také kvalitu. Heřmanův Městec oplatil skupinovou porážku Kaprům Brno a po výsledku 2:0 slavil postup do finále. V něm vyzval nabité Kladno, které v semifinále přehrálo 4:2 Vsetín.

Kapři Brno nakonec zakončili pro sebe povedený víkend ziskem bronz, když v zápase o třetí místo deklasovali Vsetín 5:0.

Finálovému zápasu předcházel menší ceremoniál, kdy úvodní buly vhazoval primátor města Mgr. Petr Ryška. Ten pak společně se solidně zaplněnou tribunou sledoval vyvrcholení celého turnaje. V něm bylo Kladno sice aktivnějším týmem, ale jedinou branku utkání vstřelil Roman Hejl a zařídil tak Ježkům putovní pohár. Pro Heřmanův Městec to byl opravdu turbulentní víkend. V sobotu tři prohry, v neděli tři výhry a nakonec zlatá cesta v play-off. V dresu Ježků trofej slavili také jihlavští Bakus se Zemanem.

„Turnaj se nám organizačně povedl na jedničku. Dokázali jsme na turnaj dostat opět skvělé týmy, přálo nám počasí a harmonogram jsme drželi dle plánu,“ smál se na konci předseda hokejbalového oddílu Libor Doležal. „Ročník od ročníku ze kvalita jen zlepšuje. Na turnaji startovala taková jména jako Schnaubelt, Fejfar, Šimara, Blaško, Humlíček, Mecenauer, Lev, Sterenčák …, turnaj má své jméno a jsme na to hrdí. Už během akce jsem slyšel samé pozitivní ohlasy a to je pro nás jako pořadatelé příslib do budoucna, ale také pomyslná laťka kvality“ má jasno Doležal.

Domácí trenér si pak cenil kvalitní přípravy před startem jarní soutěže. „Z našeho pohledu turnaj splnil cíl. Vyzkoušel jsem několik složení, přesilovky, oslabení a také všechny naše brankáře. Z výsledkového pohledu už tak nadšený nejsem, na druhou stranu prohra ve čtvrtfinále byla po skvělém výkonu, hráčům jsem neměl moc co vytknout. Zápasy, kdy to tam nepadne, občas jsou, takový je sport,“ hodnotil trenér Lukáš Staněk.


Dvoudenní turnaj se hrál jako vzpomínková akce na zesnulého trenéra Martina Vrátila (2015), který byl dlouholetým brankářem a později mládežnickým trenérem Sportovního klubu Jihlava.

Celou akci podpořili pivovary Ježek, Horác, město Jihlava a sportovní klub Jihlava. Velké poděkování také zaslouží trojice rozhodčích Ščudla, Prudík, Vokurka, časoměřiči Duba s Olišarem a také fotograf Jonák. Děkujeme!

Skupina Ježek: Eagles – Pedagog 1:2, Kladno – Vsetín 4:0, Jihlava – Kladno 2:6, Vsetín – Eagles 3:1, Pedagog – Vsetín 4:1, Eagles – Jihlava 1:2, Kladno – Eagles 3:1, Jihlava – Pedagog 3:1, Vsetín – Jihlava 3:1, Pedagog – Kladno 1:3.

Skupina Horác: H. Městec – BadBoys 6:0, Lužiny – Kapři 3:5, Okříšky – Lužiny 4:2, Kapři – H. Městec 2:0, BadBoys – Kapři 1:2, H. Městec – Okříšky 1:3, Lužiny – H. Městec 1:0, Okříšky – BadBoys 3:1, Kapři – Okříšky 1:1, Lužiny – BadBoys 4:7.

O 9. místo:

BadBoys Brno – Eagles Brno 2:1

Čtvrtfinále:

HBC Golden Dragon Kladno – Lužinští srdcaři 3:0
HBK Vsetín – JVSK Slza Okříšky 1:0
Ježci Heřmanův Městec – SK Pedagog České Budějovice 1:0
Kapři Brno – SK Jihlava 1:0

Semifinále:

HBC Golden Dragon Kladno – HBK Vsetín 4:2
Ježci Heřmanův Městec – Kapři Brno 2:0

O 3. místo

Kapři Brno – HBK Vsetín 5:0

Finále:

Ježci Heřmanův Městec – HBC Golden Dragon Kladno 1:0

Nejlepší hráči turnaje:

Brankář: Jakub Lev (Kladno)
Obránce: Marcel Nazad (Kapři Brno)
Útočník: Dominik Macenauer (H. Městec)

Konečné pořadí:

1. Ježci Heřmanův Městec
2. HBC Golden Dragon Kladno
3. Kapři Brno
4. HBK Vsetín
5. JVSK Slza Okříšky
6. SK Pedagog České Budějovice
7. SK Jihlava
8. Lužinští srdcaři
9. BadBoys Brno
10. Eagles Brno

 
Utkání
Muži A | sobota 23.03.2024, 14:00
14. kolo
9:3
SK Jihlava - Eagles
 
Muži A | sobota 06.04.2024, 14:00
Čtvrtfinále 1
3:2
SK Jihlava - Slza Okříšky
 
Muži A | neděle 07.04.2024, 14:00
Čtvrtfinále 2
6:3
SK Jihlava - Slza Okříšky
 
Muži A | sobota 13.04.2024, 11:00
Čtvrtfinále 3
6:5
Slza Okříšky - SK Jihlava
 
Muži A | neděle 14.04.2024, 14:30
Čtvrtfinále 4
1:3
Slza Okříšky - SK Jihlava
 
Aktuální články
SK slaví postup do semifinále

O den později pokračovala čtvrtfinálová série. Okříšky toužily vrátit sérii zpět do Jihlavy, naopak SK chtěl sérii ukončit a vyhnout...

 
Okříšky snížily stav série na 1:2

Čtvrtfinálová série mezi Okříšky a SK Jihlava se přesunula do Okříšek. Solidní divácká kulisa sledovala ofenzivní podívanou.

 
Druhý čtvrtfinálový bod pro Jihlavu

O den později pokračovala čtvrtfinálová série druhým zápasem. Ten sledovalo fantastických 137 diváků.

 
SK otočil z 0:2 na 3:2 a má první bod
 
“Jestli chceme postoupit dál, musíme makat naplno celou sérii“ hlásí Bohatý
 
Jihlava zakončila základní část vítězstvím
 
Derby podruhé v sezóně pro Flyers
 
Jihlava prohrála s Okříšky a vzdálilo se jí druhé místo
 
SK vrátil Zohoru podzimní porážku
 
Na úvod jara vydřené vítězství
 
 
eSports.cz & SK Jihlava - kontakt: hokejbal-jihlava@seznam.cz RSS