Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Pohárová pouť končí v 1. kole

29.09.2023 | Redakce

Jihlava jako vítěz 2. ligy musela povinně startovat v České poháru. Přestože měla k dispozici pouze 20% obvyklé sestavy, prala se za barvy SK statečně.

Český pohár | čtvrtek 28.09.2023, 15:00
 

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec - SK Jihlava

4:1

1:0, 2:1, 1:0

Branky: 11. Klimeš (Čapek, Strašík), 21. Cikán (Čapek, Mátl), 29. Miláček (Přibyl, Švábirt), 32. Klimeš (Mátl, Kudrfalec) – 30. Král.

Rozhodčí: Vokurka, Novák. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Střely na branku: 27:24.

Diváci: 36

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec: Kvapil – Duba, Kudrfalec, Plášil, Strašík – Čapek, Cikán, Klimeš – Mátl “A“, Miláček “C“, Přibyl “A“ – Rychtecký, Ryšlavý, Sedlák – Švábirt.

SK Jihlava: Gruss (Kváš) – Anděl, Mareš, Vávrů “A“, Zbořil – Doubek, Zápotočný “A“, Král “C“ – Hora, Dvořák, Smutný.

Komentář
 
 
 

Sváteční den patřil napříč Českou republikou Českému poháru. V něm povinně startují týmy z Extraligy, 1. ligy, první tři mančafty ze 2. lig a následně týmy, které projdou kvalifikací. Jihlava tak byla jako vítěz soutěže v pavouku nasazená. Nevhodně zvolený termín však zamezil skrz pracovní povinnosti start řadě hráčů, a tak nakonec byla Jihlava ráda, že zápas mohla v okleštěné a veterány doplněné sestavě odehrát. Ještě den před startem mohlo nastoupit pouze sedmero hráčů, ale zrušení účasti nebylo na místě. Vysoká pokuta za kontumaci by přinesla také omezení svazových dotací a tím ztrátu nároku na časomíru, na kterou již delší dobu čekáme.

Zápas se odehrával po celý zápas ve stejném duchu. Hráči SK se soustředili na obrannou činnost, zhušťování středního pásma a čekali na rychlé kontry. Ty postupně přicházely, ale bez gólového efektu. To na druhé straně domácí trefovali zařízení přesně. Nejprve Klimeš využil dobrého postavení ze druhé vlny, na dva nula zvyšoval Cikán přesně umístěnou ranou. Když se z mezikruží prosadil i domácí kapitán Miláček, vypadalo to s akciemi SK zle. Zpátky do zápasu vrátil své barvy po samostatné akci střelou zápěstím kapitán Král. Jihlava se mohla dostat na rozdíl jediné branky, ale dobře sehranou přesilovou hru nezúročila gólem, a tak domácí opět trestali z hole aktivního Klimeše. Závěr zápasu patřil hostům. Několik slepených přesilových her však využít nedokázali a to ani přes velký tlak. Za zmínku stojí jistě povedený výkon mladičského brankáře Grusse, který čaroval v brankovišti SK. Domácí Jindřichův Hradec si přesto po výhře 4:1 došel pro postup do dalšího pohárového kola a oplatil Jihlavě vyřazení z poháru před třemi lety.

 
 
 
Ohlasy

 
 

"Zápas jsme museli odehrát, přestože byla spousta kluků marod, nebo v práci. Ta sestava nebyla ideální, přesto si myslím, že jsme bojovali statečně a postup Jindřicháči nedali zadarmo. Škoda nevyužitých šancí, mohlo to být větší drama. Takhle jsme aspoň splnili povinnost a můžeme se soustředit opět na ligu, kde nás snad bude do hry mnohem více," zhodnotil pohárové vystoupení Zbyněk Zápotočný.

Utkání
Muži A | sobota 11.11.2023, 18:30
8. kolo
7:4
SK Jihlava - Bulldogs
 
Muži A | sobota 18.11.2023, 14:00
9. kolo
6:1
Hodonín - SK Jihlava
 
Muži A | neděle 19.11.2023, 11:00
10. kolo
2:3
Sudoměřice - SK Jihlava
 
Muži A | sobota 02.03.2024, 14:00
12. kolo
VS.
Bulldogs - SK Jihlava
 
Muži A | sobota 09.03.2024, 14:00
13. kolo
VS.
SK Jihlava - ZOHOR
 
Aktuální články
Důležitá výhra na půdě Sudoměřic

Druhý zápas ze svého tripu odehráli hokejbalisté SK na hřišti Sudoměřic. Po předchozí prohře chtěli Staňkovi svěřenci zabrat a...

 
Hokejbalisté SK nestačili na Hodonín

Jihlava vycestovala na víkendový trip po Jižní Moravě. V prvním zápase vyzvala doposud první Hodonín.

 
Třetí výhra v řadě

Sobotní večerní zápas mezi SK Jihlava a HBK Bulldogs Brno otevřel víkendový program 2. ligy Morava-Jih.

 
Přípravka zakončila podzimní část
 
Divoká přestřelka s Eagles
 
Šlágr kola pro Jihlavu!
 
Herní krize pokračuje
 
První letošní derby pro Flyers
 
Domácí debakl s Hodonínem
 
Nová sezóna začala vítězstvím SK
 
 
eSports.cz & SK Jihlava - kontakt: hokejbal-jihlava@seznam.cz RSS