Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Pohárová pouť končí v 1. kole

29.09.2023 | Redakce

Jihlava jako vítěz 2. ligy musela povinně startovat v České poháru. Přestože měla k dispozici pouze 20% obvyklé sestavy, prala se za barvy SK statečně.

Český pohár | čtvrtek 28.09.2023, 15:00
 

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec - SK Jihlava

4:1

1:0, 2:1, 1:0

Branky: 11. Klimeš (Čapek, Strašík), 21. Cikán (Čapek, Mátl), 29. Miláček (Přibyl, Švábirt), 32. Klimeš (Mátl, Kudrfalec) – 30. Král.

Rozhodčí: Vokurka, Novák. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Střely na branku: 27:24.

Diváci: 36

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec: Kvapil – Duba, Kudrfalec, Plášil, Strašík – Čapek, Cikán, Klimeš – Mátl “A“, Miláček “C“, Přibyl “A“ – Rychtecký, Ryšlavý, Sedlák – Švábirt.

SK Jihlava: Gruss (Kváš) – Anděl, Mareš, Vávrů “A“, Zbořil – Doubek, Zápotočný “A“, Král “C“ – Hora, Dvořák, Smutný.

Komentář
 
 
 

Sváteční den patřil napříč Českou republikou Českému poháru. V něm povinně startují týmy z Extraligy, 1. ligy, první tři mančafty ze 2. lig a následně týmy, které projdou kvalifikací. Jihlava tak byla jako vítěz soutěže v pavouku nasazená. Nevhodně zvolený termín však zamezil skrz pracovní povinnosti start řadě hráčů, a tak nakonec byla Jihlava ráda, že zápas mohla v okleštěné a veterány doplněné sestavě odehrát. Ještě den před startem mohlo nastoupit pouze sedmero hráčů, ale zrušení účasti nebylo na místě. Vysoká pokuta za kontumaci by přinesla také omezení svazových dotací a tím ztrátu nároku na časomíru, na kterou již delší dobu čekáme.

Zápas se odehrával po celý zápas ve stejném duchu. Hráči SK se soustředili na obrannou činnost, zhušťování středního pásma a čekali na rychlé kontry. Ty postupně přicházely, ale bez gólového efektu. To na druhé straně domácí trefovali zařízení přesně. Nejprve Klimeš využil dobrého postavení ze druhé vlny, na dva nula zvyšoval Cikán přesně umístěnou ranou. Když se z mezikruží prosadil i domácí kapitán Miláček, vypadalo to s akciemi SK zle. Zpátky do zápasu vrátil své barvy po samostatné akci střelou zápěstím kapitán Král. Jihlava se mohla dostat na rozdíl jediné branky, ale dobře sehranou přesilovou hru nezúročila gólem, a tak domácí opět trestali z hole aktivního Klimeše. Závěr zápasu patřil hostům. Několik slepených přesilových her však využít nedokázali a to ani přes velký tlak. Za zmínku stojí jistě povedený výkon mladičského brankáře Grusse, který čaroval v brankovišti SK. Domácí Jindřichův Hradec si přesto po výhře 4:1 došel pro postup do dalšího pohárového kola a oplatil Jihlavě vyřazení z poháru před třemi lety.

 
 
 
Ohlasy

 
 

"Zápas jsme museli odehrát, přestože byla spousta kluků marod, nebo v práci. Ta sestava nebyla ideální, přesto si myslím, že jsme bojovali statečně a postup Jindřicháči nedali zadarmo. Škoda nevyužitých šancí, mohlo to být větší drama. Takhle jsme aspoň splnili povinnost a můžeme se soustředit opět na ligu, kde nás snad bude do hry mnohem více," zhodnotil pohárové vystoupení Zbyněk Zápotočný.

Utkání
Muži A | sobota 23.03.2024, 14:00
14. kolo
9:3
SK Jihlava - Eagles
 
Muži A | sobota 06.04.2024, 14:00
Čtvrtfinále 1
3:2
SK Jihlava - Slza Okříšky
 
Muži A | neděle 07.04.2024, 14:00
Čtvrtfinále 2
6:3
SK Jihlava - Slza Okříšky
 
Muži A | sobota 13.04.2024, 11:00
Čtvrtfinále 3
6:5
Slza Okříšky - SK Jihlava
 
Muži A | neděle 14.04.2024, 14:30
Čtvrtfinále 4
1:3
Slza Okříšky - SK Jihlava
 
Aktuální články
SK slaví postup do semifinále

O den později pokračovala čtvrtfinálová série. Okříšky toužily vrátit sérii zpět do Jihlavy, naopak SK chtěl sérii ukončit a vyhnout...

 
Okříšky snížily stav série na 1:2

Čtvrtfinálová série mezi Okříšky a SK Jihlava se přesunula do Okříšek. Solidní divácká kulisa sledovala ofenzivní podívanou.

 
Druhý čtvrtfinálový bod pro Jihlavu

O den později pokračovala čtvrtfinálová série druhým zápasem. Ten sledovalo fantastických 137 diváků.

 
SK otočil z 0:2 na 3:2 a má první bod
 
“Jestli chceme postoupit dál, musíme makat naplno celou sérii“ hlásí Bohatý
 
Jihlava zakončila základní část vítězstvím
 
Derby podruhé v sezóně pro Flyers
 
Jihlava prohrála s Okříšky a vzdálilo se jí druhé místo
 
SK vrátil Zohoru podzimní porážku
 
Na úvod jara vydřené vítězství
 
 
eSports.cz & SK Jihlava - kontakt: hokejbal-jihlava@seznam.cz RSS