Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší žáci SK Jihlava slaví zisk stříbrných medailí

12.06.2024 | Redakce

Jihlavský mládežnický hokejbal má po 10 letech cenný kov. Z kategorie starších žáků pak dokonce po 21 letech! O víkendu slavili stříbro hokejbalisté SK v Ústí nad Labem, jehož hala hostila během tří dnů finálový turnaj Extraligy starších žáků.

Starší žáci SK Jihlava mají za sebou povedený ligový ročník. Ve skupině Morava brali jihlavští první místo s náskokem 11 bodů a obstáli v konkurenci Brna, Poruby, Karviné, Kyjova, Zlína nebo slovenských účastníků soutěže ze Zohoru a Martinu. Díky prvenství ve své skupině si kluci zajistili účast na finálovém turnaji v Ústí nad Labem, kde se utkali s vítězi skupin Čechy Východ (Pardubice), Čechy Jich (Suchdol nad Lužnicí), Čechy Střed (Hostivař) a také s kluby, které se na finálový turnaj dostaly z kvalifikace Hradec Králové a Kladno.

Ve skupině čekal Jihlavu papírově nejsilnější soupeř z Pardubic a také z kvalifikace rozjeté Kladno. První páteční zápas hráčům SK nevyšel a díky nedisciplinovanosti prohráli jasně 1:5 se stejně starým výběrem Pardubic. O den později porazili v infarktovém zápase Kladno 7:6 a díky tomu postoupili ze tříčlenné skupiny do vyřazovací fáze turnaje.

V nedělním semifinále si díky rychlému tříbrankovému náskoku a také po závěrečném, výtečně odehraném dvojnásobném oslabení, zajistili po výhře 4:3 nad Hostivaří jistotu cenného kovu. V závěrečném finále sice bojovali žáci jako lvi, nicméně na dominantní Pardubice ani podruhé nevyzráli a padli 2:5.

Po slavnostním ceremoniálu kluci dlouho netruchlili, naopak. Druhý nejlepší tým České republiky slavil jako o závod. Není se co divit. Po dlouhých letech medailového půstu to konečně přišlo. Jihlavský hokejbal má další mládežnický úspěch po 10 letech, z kategorie starších žáků pak dokonce po 21 letech. Třešničkou na dortu bylo individuální ocenění jihlavského brankáře Dominika Raučiny, který byl vyhlášen nejlepším brankářem finálového turnaje. Raučina se navíc se spoluhráčem Vávrů dostali na závěrečný kemp reprezentace U14.

„Celá sezóna byla fantastická. Kluci se po celý rok zlepšovali, tvrdě pracovali a byla radost je trénovat. Já bych jim rád touto cestou za celý rok ještě jednou poděkoval, stejně jako všem parťákům z realizačního týmu. Ta stříbrná medaile je pro nás i pro klub velký úspěch a jsem na všechny pyšný" hodnotil dojatý trenér Marcel Dlabaja.

O poslední velký mládežnický úspěch se postarali naši starší dorostenci v roce 2014, kdy získala generace kolem Kocha, Jiskry a Bohatého stříbrné medaile. Poslední dorostenecký titul je pak z roku 2010, kdy byla na vrcholu generace Střechy, Blaška, Peschouta, v roce 2003 se zase datuje poslední titul ze žákovské kategorie, pod který se podepsala o dva ročníky ještě starší generace v podání Krále, Zápotočného, Vávrů, Píbila a Gregora.

Skupina A:
SK Jihlava – HBC Pardubice 1:5 (Kalina)
SK Jihlava – HBC Kladno 7:6 (Kučerka 3x, Moudrý, Merhaut, Gruss, Cebák)

Semifinále:
SK Jihlava – HBC Hostivař 4:3 (Kočařík 3x, Krajči)

Finále:
SK Jihlava – HBC Pardubice 2:5 (Kučerka, Moudrý)

Sestava SK Jihlava: Raučina (Hvězda) – Vávrů, Dlabaja, Kalina, Krajči, Krainer – Blaha, Cebák, Gruss – Kočařík, Korčák, Kučerka – Matějka, Merhaut, Moudrý – Mouka, Volf  “C“. Trenéři: Dlabaja, Kočařík, Krainer, Raučina.


 
Utkání
Muži A | Neděle 28.04.2024
Semifinále 4
2:1
SK Jihlava - Hodonín
 
Muži A | sobota 11.05.2024, 17:00
Finále 1
7:1
Sudoměřice - SK Jihlava
 
Muži A | neděle 12.05.2024, 13:00
Finále 2
0:1
Sudoměřice - SK Jihlava
 
Muži A | sobota 18.05.2024, 14:00
Finále 3
5:2
SK Jihlava - Sudoměřice
 
Muži A | neděle 19.05.2024, 14:00
Finále 4
3:0
SK Jihlava - Sudoměřice
 
Aktuální články
Hokejbalisté SK Jihlava obhájili mistrovský titul

Je dobojováno! Jihlavský hokejbal je opět po roce zlatý. Podceňovaný tým se po základní části semknul a dokázal ukořistit zlato.

 
Jihlava má k dispozici mistrovský mečbol

Finálová série se přesunula na Vysočinu za stavu 1:1 na zápasy. Sobotní zápas tak byl o tom, že si vítěz mohl zajistit mistrovský mečbol...

 
Finále je srovnáno 1:1

Den po debaklu nastoupila Jihlava jako vyměněná a díky bezchybnému výkonu brankáře Humlíčka vyválčila hubené vítězství 1:0!

 
Na úvod finále schytala Jihlava debakl
 
Střecha: “Musíme hrát to, co máme a přidat další kus bojovnosti“
 
Jihlava si zahraje finále! Vstupenku zajistil Střecha
 
Velký obrat znamená mečbol
 
Benjamínek Gruss zastavil 41 střel. Semifinále je 1:1
 
První semifinále vyhrál těsně Hodonín
 
SK slaví postup do semifinále
 
 
eSports.cz & SK Jihlava - kontakt: hokejbal-jihlava@seznam.cz RSS