Moravskoslezský superpohár ovládla Jihlava

První ročník „superpoháru“ ve kterém se utkaly vítězné druholigové týmy Morava-Jih a Morava Sever, přilákal do Opavy více než 200 diváků.

Sportovní klub IHC Jaselská Opava - SK Jihlava
2:3

Branky a nahrávky: 33. Hanel (Palcer, Raab), 37. Málik P. (Volný, Král) – 13. Bakus (Hlavatý T., Harasim), 16. Hlavatý T. (Vávrů, Střecha), 35. Hlavatý T. (Střecha, Harasim).
Rozhodčí: Ščudla, Pikula. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 59:22.Sportovní klub IHC Jaselská Opava: Okruhlica (od 23. min. Blažek) – Hanel, Lerch, Málik P. “C“, Palcer, Raab – Blažek, Grufík “A“, Holuša A. – Holuša D., Král, Málik P. “A“ – Palcer, Staníček, Steinwirth – Sukeník, Volný, Zavřel.
SK Jihlava: Čára (Gruss) – Blaško, Harasim, Hora, Mareš, Vávrů, Zeman J. – Doubek, Zápotočný “A“, Král “C“ – Bakus, Hlavatý T., Střecha “A“ – Ileček, Zeman D., Hlavatý M.
Premiérový ročník Moravskoslezského superpoháru se odehrál na hřišti Opavy. Ta coby vítěz 2. ligy Morava-Sever, hostila vítěze 2. ligy Morava-Jih. V rámci superpoháru se nejprve na turnaji představily minipřípravky Jihlavy, Opavy, Havířova a Karviné. Naši nejmladší uzmuli druhé místo, když 2x vyhráli a pouze jedenkrát odešli poraženi.
Po jejich zápase následovalo utkání starších žáků, ve kterém hráči SK Jihlava doslova deklasovali domácí Opavu 12:2.
Zlatý hřeb celého programu, to byl souboj úřadujících mistrů druholigových soutěží. Domácí Opava těžila ze širokého kádru, a tak byla aktivnější a pohyblivější, což bylo v panujícím tropickém počasí velkou výhodou. Nicméně jihlavské akcie držel po celý zápas nad vodou ve formě chytající Čára, jenž přiváděl domácí hráče k šílenství. Když Opava ze svého obrovského tlaku nevytěžila nic, udeřili dvakrát hosté. Nejprve využil brejk Bakus, na něhož krátce po pauze navázal ze druhé vlny Tomáš Hlavatý. Dvoubrankový náskok si defenzivně laděná Jihlava držela do závěrečné třetiny, kdy soupeř přece jen rozjásal zaplněné hlediště. Naštěstí rychlá odpověď z hole Hlavatého T. jejich nadšení zmrazila. V samotné závěru Opava sahala po vyrovnání, ale v zápase ji nebylo přáno. Jihlava tak přidala k mistrovskému titulu i trofej z Moravskoslezského Superpoháru. Brankář Čára si navíc odnesl cenu za hráče utkání.
Už v neděli začíná Jihlavě ligová soutěž, do které vstoupí v neděli na domácím hřišti proti Okříškám od 11:00 hod. Starší žáci se představí o den dříve doma od 11:00 hod. proti Zohoru.


Muži A | Sobota 17.05.2025
Semifinále
SK Jihlava | - | Sudoměřice |
Semifinále
SK Jihlava | - | Sudoměřice |
Finále
Flyers | - | SK Jihlava |
Finále
Flyers | - | SK Jihlava |
Finále
SK Jihlava | - | Flyers |
Zástupci oddílu SK Jihlava byli součástí živého vysílání Rádia Region Vysočina. Co vše prozradili?
Finálová série 2. ligy Morava-Jih pokračovala pod autobusovým nádražím svým třetím zápasem. Mistrovský mečbol byl na straně SK, který...
O den později pokračovala finálová série před zaplněným hledištěm, kam si našlo cestu na 150 fanoušků.