Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jihlava bude po roce hostit hokejbalový VRŤAS CUP

06.02.2024 | Redakce

Největší hokejbalový turnaj v České republice bude k vidění v Jihlavě. V pořadí šestý ročník VRŤAS CUPu hostí krajské město od 17. do 18. února. Prvenství přijedou obhajovat České Budějovice.

Na Vysočinu dorazí opět týmy ze všech koutů České republiky. Fanoušci se mohou těšit na výběry Vsetína, Kladna, Brna, Prahy, Heřmanova Městce nebo Českých Budějovic. „Ve hře byla účast extraligové Hostivaře, která letos dominuje nejvyšší soutěži a má ve svých řadách spoustu českých reprezentantů. Tam se to však nepodařilo sjednotit termínově, mají nabitý program, snad příští rok,“ prozradil předseda SK Libor Doležal. Přesto diváky čeká velká hokejbalová podívaná. Pro organizátory však maraton, při kterém se odehraje celkem 29 hokejbalových zápasů.

Ty budou k vidění od 17. do 18. února za účasti celkem deseti týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Jednotlivé názvy skupin jsou pak pojmenovány dle sponzorů turnaje. Jde o pivovary Ježek a Horác. Ze základních skupin postupují vždy první čtyři do následného čtvrtfinále, mančafty na posledních místech čeká pouze závěrečné utkání o konečné pořadí. Oproti loňskému roku je to tak o dva týmy méně. „Letos jsme měli poptávku po turnaji opět obrovskou, ale udělali jsme omezenou kapacitu na deset týmů. Loni jsme vlastně museli hrát už od pátku a ten sobotní program byl až do 22:00 hod. Organizačně to bylo hrozně náročné,“ má jasno Doležal. Dalšími významnými partnery turnaje jsou město Jihlava, Sportovní klub a Regionální svaz Morava-Jih.

Prvenství na turnaji bude obhajovat prvoligový tým z Českých Budějovic, který loni porazil ve finále domácí Jihlavu. Velkým favoritem blížícího se ročníku bude aktuálně druhý tým 1. ligy Ježci Heřmanův Městec. Zuby na putovní pohár si však jistě brousí také další týmy jako Kladno nebo Vsetín. A zatím každý rok měl turnaj svého černého koně a velké překvapení v celkovém pořadí. Kdo si letos odveze z Vysočiny putovní pohár?

„Turnaj bereme jako kvalitní přípravu před jarní částí sezóny, budeme zkoušet pár nových hráčů, složení formací, brankáře, přesto chceme doma hrát o medailové pozice a bavit diváky. Na turnaj se všichni těší a jako domácí tým chceme být co nejdéle ve hře,“ prozrazuje plány SK Jihlava trenér Lukáš Staněk. Domácí výběr se zatím z pěti turnajů vždy umístil na medailových místech.

Turnaj startuje v sobotu 17. února od 08:00, poslední sobotní zápas bude k vidění ve 20:00 hod. Druhý den čeká diváky play-off, jehož vyvrcholením bude finále od 16:15.

Všichni zúčastnění se pak mohou těšit na multifunkční časomíru, která bude během turnaje poprvé v provozu. Dále pak na kvalitní občerstvení z tamního bufetu, nebo hudební doprovod během zápasů.

VRŤAS CUP se hraje jako vzpomínkový turnaj na zesnulého mládežnického trenéra SK Jihlava Martina Vrátila († 2015). Hráči SK dodnes nosí na dresu v kroužku číslo 39, které měl tento trenér jako své hráčské číslo v době své aktivní kariéry.

Skupina Ježek
SK Pedagog České Budějovice
HBC Golden Dragon Kladno
SK Jihlava
HBK Vsetín
Eagles Brno

Skupina Horác
Ježci Heřmanův Městec
BadBoys Brno
Lužinští srdcaři
Kapři Brno
Slza Okříšky

Historický přehled vítězů:
2024 ?
2023 SK Pedagog České Budějovice
2022 HBC Hostivař
2021 HBC Hostivař
2020 SK Jihlava
2019 SK Jihlava
 
Utkání
Muži A | sobota 11.11.2023, 18:30
8. kolo
7:4
SK Jihlava - Bulldogs
 
Muži A | sobota 18.11.2023, 14:00
9. kolo
6:1
Hodonín - SK Jihlava
 
Muži A | neděle 19.11.2023, 11:00
10. kolo
2:3
Sudoměřice - SK Jihlava
 
Muži A | sobota 02.03.2024, 14:00
12. kolo
VS.
Bulldogs - SK Jihlava
 
Muži A | sobota 09.03.2024, 15:00
13. kolo
VS.
SK Jihlava - ZOHOR
 
Aktuální články
VŘTAS CUP ovládli Ježci Heřmanův Městec

6. ročník zimního turnaje nabídl nespočet hokejbalové podívané. Ze dvoudenního maratonu vzešel nakonec jako vítěz celek...

 
Mladí hokejbalisté vyhráli turnaj v Plzni

Po delší době o sobě dal vědět mládežnický hokejbal SK Jihlava. Stalo se tak o víkendu na plzeňském turnaji starších žáků.

 
Důležitá výhra na půdě Sudoměřic

Druhý zápas ze svého tripu odehráli hokejbalisté SK na hřišti Sudoměřic. Po předchozí prohře chtěli Staňkovi svěřenci zabrat a...

 
Hokejbalisté SK nestačili na Hodonín
 
Třetí výhra v řadě
 
Přípravka zakončila podzimní část
 
Divoká přestřelka s Eagles
 
Šlágr kola pro Jihlavu!
 
Herní krize pokračuje
 
První letošní derby pro Flyers
 
 
eSports.cz & SK Jihlava - kontakt: hokejbal-jihlava@seznam.cz RSS