Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zaplněné hlediště sledovalo finálovou sérii. Ta se nyní přesouvá do Hodonína

30.05.2017 | Petr Král

Uplynulý víkend patřil v Jihlavě hokejbalu, kde se hostila finálová série Moravské hokejbalové ligy. Finále hrané na tři vítězné zápasy pak přilákalo po oba dny do hlediště téměř sto diváků, čímž se překonala rekordní návštěvnost letošní sezóny. Pro fanoušky si pak SK připravil překvapení v podobě klubových časopisů zdarma.

finále | Neděle 28.05.2017, 14:00 | Hokejbalové hřiště pod autobusovým nádražím
 

SK Jihlava - HBC Hodonín

4:3

1:3, 3:0, 0:0

SK Jihlava – HBC Hodonín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Střecha (Danko), 17. Koudelka (Král, Zápotočný), 45. Střecha.

Rozhodčí: Chocholouš, Borský. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 27:31. 

SK Jihlava – HBC Hodonín 4:3 (1:3, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Danko (Střecha, Sobotka), 17. Danko (Střecha), 22. Střecha (Danko), 23. Průcha (Blaško) – 1. Švagerka J. (Hlavačka L.), 10. Švagerka J. (Zetocha), 15. Tóth.

Rozhodčí: Vokurka, Chytil. Vyloučení: 3:6. Navíc Helešic OT+OK. Bez využití. Střely na branku: 21:21. 

Diváci: 90

SK Jihlava: Ježek (Koch F.) – Jiskra, Blaško, Dolejší, Koch J., Sobotka, Fatrdla, Hrbáč, Zbořil, Anděl – Koudelka, Zápotočný “A“, Král “C“ – Smutný, Apeltauer, Průcha – Trybuček, Danko, Střecha – Hlavatý.

HBC Hodonín: Krýsa (Oláh) – Zetocha, Hanuš, Švagerka M., Tóth, Hlavačka Z. “C“, Kovář – Švagerka J., Švagerka Z., Hlavačka L. – Navrátil, Tomi, Roch – Rapant, Helešic, Hübl.

Komentář
 
 
 

Sobotní klání bylo z obou stran taktickou záležitostí. Celky vycházely ze zabezpečených obran, nikam se nehrnuly, a tak ani diváci neviděli dostatek brankových příležitostí. To nahradily tvrdé souboje u mantinelů a nespočet zblokovaných střel. V první části měl první vyloženou příležitost Hodonín, ale brankář Ježek parádním rozklekem zabránil brance. Vzápětí se radovala z branky Jihlava, když Střechovo nahození skončilo až za zády Krýsy. Ve druhém dějství už měla o něco více ze hry Jihlava, která si dokázala vypracovat i dvoubrankové vedení. To když Královu střelu dorazil do branky Koudelka. Závěr zápasu pak byl velmi nervózní, Hodonín měl v posledních minutách více ze hry, velký tlak, ale brankář Ježek se svým týmem odolal, aby pak v samém závěru zpečetil vítězství do prázdné branky Střecha.

Druhý den se začínalo od začátku, ale jakoby domácí Jihlava zůstala myšlenkami úplně někde jinde. Hned v prvním střídání dokázal jejich nesoustředěnost potrestat Jan Švagerka. Špatný začátek dolehl na hráče Jihlavy, kterým se alespoň snažili mohutným povzbuzováním pomoci domácí fanoušci. Jenže marně. Hodonín byl všude dříve, vyhrával osobní souboje a jen díky brankáři SK si nevytvořil větší náskok. Jihlava se poté prosadila z první vážné situace, kdy srovnal krok Danko. Jenže uklidnění to jihlavským hráčům nepřineslo a o pár vteřin později poslal opět Jan Švagerka svůj tým do vedení a to nešťastně za přispění Průchy, který si srazil míček do sítě. V poslední minutě první třetiny to bylo s Jihlavskými ambicemi ještě horší, když Tóthova střela švihem zapadla až za Ježkova záda. Co se nedařilo v první části, to napravila Jihlava v té druhé. Tým jako vyměněný lítal po hřišti a bojoval o každý centimetr hrací plochy, což mu přineslo i branky. Do statistik střelců se během šesti minut zapsali Danko, Střecha a Průcha, čímž Jihlava otočila průběh zápasu. A protože oba brankáři už ani přes vyložené šance na obou stranách další branky nepustili, dokráčela Jihlava k vítězství 4:3. V sérii se tak ujala vedení 2:0 a příští týden cestuje s mečbolem do Hodonína.

 
 
 
Ohlasy

"V sobotu jsme odehráli nejlepší zápas sezóny. Nasazení, bojovnost, taktika, splnili jsme všichni to, co jsme si řekli v kabině. Neděle už tak povedená nebyla. První třetina byla hrůzostrašná. Všude jsme byli pozdě a soupeř nás přehrával. Naštěstí jsme to dokázali otočit a v poslední třetině dotáhnout k vítězství. V Hodoníně nás teď čeká peklo, ale těšíme se na to. Chceme to ukončit," nechal se slyšet kapitán Petr Král.

 
 

"Nehráli jsme špatně, kluci bojovali, ale bohužel
Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/ostatni_region/hokejbaliste-hodonina-ve-finale-moravske-ligy-prohravaji-s-jihlavou-0-2-na-zapasy-20170530.html
... Na zápas se pečlivě nachystáme. Nechceme, aby Jihlava slavila titul u nás
Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/ostatni_region/hokejbaliste-hodonina-ve-finale-moravske-ligy-prohravaji-s-jihlavou-0-2-na-zapasy-20170530.html
! Věřím, že oba zápasy zvládneme a do Jihlavy se k rozhodujícímu zápasu ještě vrátíme. Musíme hrát ale jinak a lépe než doposud,“ říká  brankář Libor Krýsa.
Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/ostatni_region/hokejbaliste-hodonina-ve-finale-moravske-ligy-prohravaji-s-jihlavou-0-2-na-zapasy-20170530.html

Utkání
Muži A | Neděle 03.11.2019, 14:00
8. kolo
4:3
SK Jihlava - Bulldogs Brno
 
Muži A | Neděle 10.11.2019, 15:00
9. kolo
4:8
Svítkov - SK Jihlava
 
Muži A | Neděle 24.11.2019, 14:00
10. kolo
VS.
Přelouč - SK Jihlava
 
Muži A | Neděle 01.03.2020, 14:00
11. kolo
VS.
Malenovice - SK Jihlava
 
Muži B | Sobota 08.06.2019, 16:00
finále
7:4
SK Jihlava - Malenovice
 
Muži B | Neděle 09.06.2019
finále
4:1
SK Jihlava - Malenovice
 
Dorost | Sobota 30.09.2017, 14:00
4. kolo
1:3
SK Jihlava - Česká Třebová
 
Dorost | Sobota 07.10.2017, 16:30
5. kolo
4:3
Nové Strašecí - SK Jihlava
 
Aktuální články
Divoká přestřelka v Pardubicích přinesla SK tři body

Na horkou půdu pardubického Svítkova odcestovala v neděli jihlavská výprava. Zaplněné hlediště pak mohlo sledovat dramatickou...

 
Jihlava hostila turnaj přípravek

Historicky největší turnaj přípravek na Vysočině hostil sportovní klub Jihlava. Akce se uskutečnila minulou sobotu na hřišti pod...

 
Jihomoravské derby pro SK

Poslední domácí zápas v tomto kalendářním roce odehráli jihlavští hokejbalisté proti Brnu. Jihomoravské derby nakonec musely...

 
19. ročník Šwára Cupu
 
Povedená třetí třetina přinesla SK bod
 
První prohra v sezóně
 
Nedisciplinovanost stála SK vítězství
 
Hokejbal by měl být hlavně zábavou
 
Třetí výhra v řadě posunula SK do čela
 
Jihlava porazila Malenovice a připsala si druhou výhru
 
 
SK Jihlava - kontakt: david.simon@esports.cz RSS