Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jihlava krok od finále. Proti stojí Kyjov.

15.05.2017 | Petr Král

V neděli odpoledne začaly v rámci Moravské hokejbalové ligy semifinálové série. Jihlava v té své přivítala před vlastními fanoušky ambiciózní Kyjov. Protože jej dokázala v základní části 2x porazit, byla před sérií papírovým favoritem.

semifinále | Neděle 14.05.2017, 14:00 | Hokejbalové hřiště pod autobusovým nádražím
 

SK Jihlava - HBK Kyjov

3:1

1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Průcha (Smutný, Koch), 28. Střecha (Danko, Sobotka), 38. Trybuček (Danko, Hrbáč) – 5. Fraňo (Dobeš, Fiala).

Rozhodčí: Komárek, Chytil. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Střely na branku: 50:17.

Diváci: 114

SK Jihlava: Ježek (Bártů) – Blaško, Jiskra, Dolejší, Koch, Danko, Fatrdla, Hrbáč – Koudelka, Zápotočný, Král – Smutný, Apeltauer, Průcha – Trybuček, Sobotka, Střecha – Hlavatý.

HBK Kyjov: Kučera – Urc, Kordula, Prčík, Kamrla – Fraňo, Dobeš, Fiala – Studénka, Šedík “C“, Chovanec – Svoboda, Slanina.

Komentář
 
 
 

Úvod zápasu vyšel domácím na výbornou. Díky velkému pohybu dostali Kyjov pod velký tlak, který vyvrcholil už ve druhé minutě, kdy se z dorážky prosadil nejproduktivnější hráč SK Průcha. Jihlava poté pokračovala v nastaveném tempu, jenže další velké příležitosti Koudelky s Apeltauerem zůstaly nevyužity. To však neplatilo na druhé straně, kdy se Kyjov dostal do první větší příležitosti. Stalo se tomu po hrubé chybě hráčů SK, kteří si špatně přebrali hráče. Najednou tak osamocený Fraňo pohodlně uklidil míček na zadní tyči! Zbytek třetiny se družina SK tlačila do brány, jenže v ní doslova čaroval brankář Kučera.

Ve druhé třetině se tlak Jihlavy za bouřlivého povzbuzování zaplněné tribuny stupňoval. Nejprve vyprášil Danko Kučerovu vyrážečku, poté Smutný tečoval těsně nad. Ještě větší šanci měl Sobotka, který si sbíhal na střílenou přihrávku na kruhy. Jeho pokus ke smůle domácích skončil na tyči. Ujala se až pozdější akce, kdy Danko oslovil na kruhách stojícího Střechu, který ukázkovou střelou zápěstím vymetl v růžku všechny pavučinky. Gól do šatny tak i následně uklidnil tým SK, který byl po dvě třetiny jednoznačně lepším týmem, jen to nedokázal projevit střelecky.

Obrázek hry se ani v závěrečném dějství neměnil. Jihlava dobývala branku Kyjova, který hrozil především a pouze z protiútoků. Možná se na Kyjovu podepsala dlouhá čtvrtfinálová série s Přibyslavicemi, neboť v nedělní odpoledne nepůsobil vůbec svěžím a atletickým dojmem, jako tomu bylo v základní části. Jihlava si tak vytvořila opět dostatek brankových příležitostí, ale její trápení v koncovce pokračovalo. Král, Sobotka, Apeltauer i Danko si postupně vylámali zuby na ve formě chytajícím Kučerovi. Třígólový náskok zařídil až Trybuček, který se nejlépe zorientoval na brankovišti čímž potvrdil, že se nachází po letech v herní pohodě – na play-off správně načasované. V posledních minutách začal hrát Kyjov konečně hokejbal, kterým se prezentoval v drtivé většině sezóny. Jenže toto zlepšení přišlo až příliš pozdě, přesto si ještě dokázal vypracoval tři gólovky. Dvě pochytal soustředěný Ježek, poslední skončila na tyči.

Obhájce titulu z Jihlavy tak dokráčel k vítězství, díky kterému se ujal vedení v sérii hrané na dva vítězné zápasy 1:0. Už příští sobotu tak může na půdě Kyjova stvrdit svůj postup do finále. Ve druhé semifinálové sérii si vypracoval mečbol Hodonín, jenž dovezl ze hřiště Starého Brna vítězství po nájezdech!

Utkání
Muži A | Neděle 01.03.2020, 14:00
11. kolo
1:3
Malenovice - SK Jihlava
 
Muži A | Sobota 07.03.2020, 14:30
19. kolo
5:0
Bulldogs Brno - SK Jihlava
 
Muži A | Neděle 08.03.2020, 14:00
12. kolo
6:0
SK Jihlava - Litice
 
Muži B | Neděle 02.06.2019, 13:00
finále
5:3
Malenovice - SK Jihlava
 
Muži B | Sobota 08.06.2019, 16:00
finále
7:4
SK Jihlava - Malenovice
 
Muži B | Neděle 09.06.2019
finále
4:1
SK Jihlava - Malenovice
 
Dorost | Sobota 30.09.2017, 14:00
4. kolo
1:3
SK Jihlava - Česká Třebová
 
Dorost | Sobota 07.10.2017, 16:30
5. kolo
4:3
Nové Strašecí - SK Jihlava
 
Aktuální články
TOP Petr Král

Naší anketu vyplnil také současný kapitán SK Petr Král. Kdo je jeho sportovním vzorem a co má rád za hudbu? 

 
TOP Jan Harasim

 Co jste ještě nevěděli o zkušeném bekovi Janu Harasimovi?

 
TOP Jan Střecha

Co jste ještě nevěděli o mašině na góly, Janu Střechovi?

 
TOP Jan Jiskra
 
TOP Daniel Bártů
 
TOP Lukáš Čára
 
TOP Tomáš Humlíček
 
Za titul mistra světa dostal vyhazov
 
TOP Pavel Křivan
 
TOP Jardy Fejta
 
 
SK Jihlava - kontakt: david.simon@esports.cz RSS