Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jihlava krok od finále. Proti stojí Kyjov.

15.05.2017 | Petr Král

V neděli odpoledne začaly v rámci Moravské hokejbalové ligy semifinálové série. Jihlava v té své přivítala před vlastními fanoušky ambiciózní Kyjov. Protože jej dokázala v základní části 2x porazit, byla před sérií papírovým favoritem.

semifinále | Neděle 14.05.2017, 14:00 | Hokejbalové hřiště pod autobusovým nádražím
 

SK Jihlava - HBK Kyjov

3:1

1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Průcha (Smutný, Koch), 28. Střecha (Danko, Sobotka), 38. Trybuček (Danko, Hrbáč) – 5. Fraňo (Dobeš, Fiala).

Rozhodčí: Komárek, Chytil. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Střely na branku: 50:17.

Diváci: 114

SK Jihlava: Ježek (Bártů) – Blaško, Jiskra, Dolejší, Koch, Danko, Fatrdla, Hrbáč – Koudelka, Zápotočný, Král – Smutný, Apeltauer, Průcha – Trybuček, Sobotka, Střecha – Hlavatý.

HBK Kyjov: Kučera – Urc, Kordula, Prčík, Kamrla – Fraňo, Dobeš, Fiala – Studénka, Šedík “C“, Chovanec – Svoboda, Slanina.

Komentář
 
 
 

Úvod zápasu vyšel domácím na výbornou. Díky velkému pohybu dostali Kyjov pod velký tlak, který vyvrcholil už ve druhé minutě, kdy se z dorážky prosadil nejproduktivnější hráč SK Průcha. Jihlava poté pokračovala v nastaveném tempu, jenže další velké příležitosti Koudelky s Apeltauerem zůstaly nevyužity. To však neplatilo na druhé straně, kdy se Kyjov dostal do první větší příležitosti. Stalo se tomu po hrubé chybě hráčů SK, kteří si špatně přebrali hráče. Najednou tak osamocený Fraňo pohodlně uklidil míček na zadní tyči! Zbytek třetiny se družina SK tlačila do brány, jenže v ní doslova čaroval brankář Kučera.

Ve druhé třetině se tlak Jihlavy za bouřlivého povzbuzování zaplněné tribuny stupňoval. Nejprve vyprášil Danko Kučerovu vyrážečku, poté Smutný tečoval těsně nad. Ještě větší šanci měl Sobotka, který si sbíhal na střílenou přihrávku na kruhy. Jeho pokus ke smůle domácích skončil na tyči. Ujala se až pozdější akce, kdy Danko oslovil na kruhách stojícího Střechu, který ukázkovou střelou zápěstím vymetl v růžku všechny pavučinky. Gól do šatny tak i následně uklidnil tým SK, který byl po dvě třetiny jednoznačně lepším týmem, jen to nedokázal projevit střelecky.

Obrázek hry se ani v závěrečném dějství neměnil. Jihlava dobývala branku Kyjova, který hrozil především a pouze z protiútoků. Možná se na Kyjovu podepsala dlouhá čtvrtfinálová série s Přibyslavicemi, neboť v nedělní odpoledne nepůsobil vůbec svěžím a atletickým dojmem, jako tomu bylo v základní části. Jihlava si tak vytvořila opět dostatek brankových příležitostí, ale její trápení v koncovce pokračovalo. Král, Sobotka, Apeltauer i Danko si postupně vylámali zuby na ve formě chytajícím Kučerovi. Třígólový náskok zařídil až Trybuček, který se nejlépe zorientoval na brankovišti čímž potvrdil, že se nachází po letech v herní pohodě – na play-off správně načasované. V posledních minutách začal hrát Kyjov konečně hokejbal, kterým se prezentoval v drtivé většině sezóny. Jenže toto zlepšení přišlo až příliš pozdě, přesto si ještě dokázal vypracoval tři gólovky. Dvě pochytal soustředěný Ježek, poslední skončila na tyči.

Obhájce titulu z Jihlavy tak dokráčel k vítězství, díky kterému se ujal vedení v sérii hrané na dva vítězné zápasy 1:0. Už příští sobotu tak může na půdě Kyjova stvrdit svůj postup do finále. Ve druhé semifinálové sérii si vypracoval mečbol Hodonín, jenž dovezl ze hřiště Starého Brna vítězství po nájezdech!

Utkání
Muži A | Neděle 07.04.2019, 14:00
16. kolo
2:3
SK Jihlava - Prachatice
 
Muži A | Neděle 14.04.2019, 15:00
17. kolo
5:1
Svítkov - SK Jihlava
 
Muži A | Neděle 21.04.2019, 13:00
18. kolo
2:4
SK Jihlava - Bulldogs Brno
 
Muži B | Neděle 05.05.2019, 14:00
čtvrtfinále
1:4
SK Jihlava - Kyjov
 
Muži B | Sobota 11.05.2019, 16:00
čtvrtfinále
4:6
Kyjov - SK Jihlava
 
Muži B | Neděle 12.05.2019, 14:00
čtvrtfinále
7:6
SK Jihlava - Kyjov
 
Dorost | Sobota 30.09.2017, 14:00
4. kolo
1:3
SK Jihlava - Česká Třebová
 
Dorost | Sobota 07.10.2017, 16:30
5. kolo
4:3
Nové Strašecí - SK Jihlava
 
Aktuální články
Semifinále nabídne městské derby

Semifinálová série startuje již tento víkend v neděli. Který z týmů bude reprezentovat krajské město ve finále soutěže?

 
Jihlava otočila sérii a je v semifinále

Rozhodující zápas čtvrtfinálové série hostila Jihlava. Ačkoliv vstoupila do utkání famózně, o svůj postup se strachovala do poslední...

 
Divoká přestřelka dostala SK zpátky do hry

Nůž na krku měli Fejtovi svěřenci na hřišti Kyjova. Prohra by pro ně totiž znamenala konec sezóny...

 
Jihlava krok od vyřazení
 
SK vyzve ve čtvrtfinále Kyjov
 
Poslední zápas základní části SK nevyšel
 
SK si upevnil 4. místo
 
23. městské derby pro Flyers
 
Bodová série končí
 
První vítězství na hřišti Hodonína
 
 
SK Jihlava - kontakt: david.simon@esports.cz RSS