Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dramatický souboj rozhodl v nájezdech Střecha

16.10.2016 | Petr Král

Malé regionální derby mezi Přibyslavicemi a Jihlavou bylo k vidění v nedělní dopoledne. Domácí Slza se musela v zápase stejně jako SK obejít bez řady hráčů, přesto nakonec oba týmy nasadily poměrně silné sestavy.

4. kolo | Neděle 16.10.2016, 10:30
 

JVSK SLZA Přibyslavice - SK Jihlava

3:4 sn

0:1, 3:2, 0:0

Branky a nahrávky: 19. Novák (Benáček), 26. Novák (Fiala), 26. Fiala (Benáček) – 6. Průcha (Smutný), 16. Trybuček (Průcha), 20. Střecha (Král, Zápotočný) a rozhodující nájezd Střecha.

 Rozhodčí: Havlíček, Vykydal. Vyloučení: 1:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 28:32.

Diváci: 52

JVSK SLZA Přibyslavice: Pojer – Gric“A“, Hanzl, Benáček“C“ – Vozárik, Fiala, Novák – Malý“A“, Chlubna, Zelený – Bacúr, Konecký, Masa.

SK Jihlava: Ježek – Anděl“A“, Hlavatý M., Hrbáč, Dolejší – Král“C“, Záptočný“A“, Střecha – Apeltauer, Trybuček, Průcha – Smutný Rad., Materna.

Komentář
 
 
 

První minuty se nesly v duchu vzájemného oťukávání a hry ze zabezpečených obran. O něco aktivnějším týmem byla s přibývajícími minutami Jihlava, která se nakonec dočkala úvodní branky z hole Průchy. Ten se po přiťuknutí Smutného objevil osamocen na kruhách a přesnou střelou švihem poslal SK do vedení! To mohl na konci prvního dějství navýšit Apeltauer, jehož našel nezištnou přihrávkou na zadní tyči Střecha, jenže první jmenovaný nedokázal usměrnit míček mezi tři tyče, a tak tento tradiční střelec prodloužil své střelecké trápení. Na druhé straně Slza toho směrem vpřed moc nenabídla a prezentovala se pouze střelami ze střední vzdálenosti, které v pohodě kryl Ježek. Za hubeného výsledku 0:1 pro Jihlavu se šlo i do přestávky.

Druhá třetina odstartovala velmi ofenzivně. Nejprve využil důrazný Trybuček pobídky parťáka Průchy a tečí pod břevno navýšil gólový náskok na 0:2! Pro útočníka s číslem 87 to byl navíc první zásah po přestupu do jihlavského týmu. V 19. minutě se mohli i domácí společně s početným publikem zaradovat z branky. Fiala zakombinoval za brankou s Benáčkem, který následně našel před brankou přesně mířícího Nováka. O minutu později si však vzala Jihlava svůj dvoubrankový náskok zpět. Král našel svým pasem rozběhnutého Střechu, jenž svůj únik zakončil s přehledem, když si rychlou kličkou položil brankáře a poté poslal míček do odkryté klece. V ten moment měla Jihlava zápas dobře rozehraný, byla aktivnější a zdálo se, že má jeho otěže pevně v rukou. Jenže svoji nedisciplinovaností vrátila soupeře zpět do zápasu. Nejprve vyfasoval obránce Dolejší za úder hokejkou a následný krvavý šrám 2+2. Když už se zdálo, že Jihlava dlouhou přesilovku Přibyslavic ustojí, provinil se zbytečným faulem Hrbáč. Slza má své početní výhody velmi dobře sehrané, což potvrdila za 14 vteřin, kdy využila dvojnásobné výhody, když od modré přesně mířil Novák. V táboře domácích bylo o 38 vteřin později ještě více veseleji. Fialovu střelu si srazil nešťastně do branky Dolejší a rázem bylo vyrovnáno. A jakoby to jihlavskému týmu nestačilo, byl po chvilce opět vyloučen další její hráč. Tentokrát však Slza Andělovo vyloučení díky brankáři Ježkovi nevyužila, ačkoliv měli domácí obrovskou příležitost. Po špatném střídání Jihlavy se v přečíslení zjevil Benáček s Novákem, ale střelu druhého jmenovaného zastavil Ježek betonem na brankové čáře.

Po hrůzostrašné třetině v podání SK byl o pauze na její střídačce pořádný vítr. To nakonec přineslo v úvodu třetí třetiny zlepšení a větší aktivitu, ale všechny vyložené pokusy v podání jihlavského týmu zachraňoval mnohdy neuvěřitelnými zákroky brankář Pojer. Nejprve si na něm vylámali zuby Střecha s Trybučkem, poté z dorážky Apeltauer a neuspěla ani Průchova střela z mezikruží. To Přibyslavice v této části hry čekaly na rychlý protiútok, nebo případně další přesilovku. Nakonec se jednoho takového brejku dočkaly a po hrubce v rozehrávce SK se Fiala řítil s Novákem na jediného obránce. Po dobré kombinaci však Novák v osudný okamžik promáchl, a tak o vítězi zápasu musely rozhodnout nájezdy. V prvních třech sériích se střelecky prosadili pouze Chlubna se Střechou. Po změně pořadí zachoval opět Střecha chladnou hlavu a brilantně provedeným nájezdem potřetí překonal Pojera. Nůž na krku tak měl Novák, jenž při svém nájezdu tak dlouho přemýšlel, až mu Ježek zcela vykryl prostor a v pohodě kryl následné zakončení.

Jihlava tak nakonec brala bod navíc a udržela svoji neporanitelnost. To Přibyslavice bodovali po dvou prohrách v řadě. Už příští víkend se jihlavský tým představí doma, kde v sobotu od 14h hostí předposlední Třebíč.


SK Jihlava - kontakt: david.simon@esports.cz RSS