Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hokejbalisté si připomněli trenéra Vrátila

26.08.2017 | Petr Král

Minulý víkend uctili hokejbalisté SK tradiční exhibicí vzpomínku na trenéra Vrátila. Již třetí ročník přilákal do hlediště řadů fanoušků, kterým byla naservírována útočně laděná hra.

Vše začalo proslovem Krále, který měl jako organizátor Memoriálu Martina Vrátila úvodní řeč. Následovala minuta ticha a poté se už přítomní diváci dočkali exhibice. Ta byla navíc doplněna o dovednostní soutěže. V nich se hrálo o poukaz na občerstvení do místního bufetu. V tvrdosti střelby zápěstím vyhrál obránce Anděl, mezi brankáři byl při střelbě na přesnost nejlepší Koch. Poslední disciplína se týkala nájezdů, ale jelikož se v ní během 20ti minut nenašel vítěz, byla organizátory vyhlášena cena za největší dřeváky. Zvláštní ocenění za muže zápasu získal mladičký brankář Košťál, který v exhibici kapituloval pouze 1x a famózním výkonem zastavil 20 střel!

Exhibice se hrála 3x15 minut v počtu 4+1, aby bylo k vidění více útočných akcí a tento tah organizátorům vyšel, neboť samotná hra nabídla nevídanou útočnou smršť a celkově se díky 15 brankám zastala gólově nejhojnějším ročníkem. A teď už k samotnému zápasu. Do něho vstoupil lépe červený tým, který šel po dvou přesných střelách Ježka do vedení. "No to není možný," ozývalo se ze zaplněných tribun. I přes katastrofální úvod byl nakonec v první třetině jasně lepší bílý tým, který to začal okamžitě plnit. "Dali jsme jim náskok," culil se Zápotočný, jenž po zápase v mixzóně prozradil, že vyhrál sázku nad spoluhráčem z útoku Koudelkou. "Říkal jsem mu: teď tam půjdeme a dáme gól. On nevěřil, tak jsme se vsadili o flašku. Já byl ale v klidu, na to střídání šel semnou do hřiště Peťan." Druhý jmenovaný pak Zápotočnému připravil branku na zlatém podnose a bílý tým tak slavil nejen návrat do zápasu. A že je vedení 2:0 nejhorší se "červení" přesvědčili během následujících minut, kdy "bílí" brankami Kolmana s Trybučkem otočili skóre ve svůj prospěch na 4:2. Se závěrečnou sirénou pak dostal "haluzem" Policar své barvy zpět.

Druhá třetina byla na branky nejméně hojná a to díky brankářům. Na jedné straně čaroval Koch, na druhé Košťál. "Já už nevím, dyť to má být exhibice, tak to pouštějte," volal frustrovaný Bohatý, kterému do VIP lóže přišla celá rodina. Jeho branky se však nedočkala, jediný zásah v této části přidal Koudelka a bylo to 5:3 pro "bílé".

Když na začátku posledního dějství zvýšil Koudelka na 6:3, zdálo se, že se exhibice bude podle očekávání i dohrávat (na Bílý tým byl před začátkem kurz 1,2 oproti Červenému 6,7). Jenže odborníci ze sázkových kanceláří se stejně jako diváci dočkali pořádného šoku. Červení po heroickém výkonu a šesti brankám v řadě otočili na konečných 9:6! "Jako správný kapitán jsem zavelel k obratu a vyšlo to," měl jasno lídr vítězů Jonák. To na druhé straně byla družina bílých bez vůdce. Fatrdla totiž týmu nevěřil a před slavnostním buly opustil areál hokejbalového svatostánku.

Celá akce byla zakončena v místním bufetu a všichni účastníci si opět užili spoustu zábavy, jak by se to "Vrťasovi" jistě velmi líbilo. "Měla to být akce, která bude bavit a to se nám povedlo. Tady nešlo o výsledek, ale vzpomínku a odkaz dalším generacím. Hokejbal musí být pro všechny především o zábavě a partě," uzavřel při rozhovoru do MFD Král.

Bílá - Červená 6:9 (4:3, 1:0, 1:6)

Branky: Koudelka 2x, Kolman 2, Zápotočný, Trybuček - Ježek 3x, Matějka 2x, Policar 2x, Bohatý, Vilímek.

Rozhodčí: Fejt. Vyloučení: 0:0. Střely na branku: 46:39. Diváci: 52.

Bílá: Koch - Harasim, Anděl, Hrbáč, Jiskra - Koudelka, Zápotočný, Král - Trybuček, Kolman.

Červená: Košťál, Doležal - Koch, Vilímek, Zbořil, Jonák "C" - Bohatý, Policar, Matějka - Vávrů.

 
Utkání
Muži A | Neděle 09.09.2018, 14:00
1. kolo
8:1
SK Jihlava - Hostivař
 
Muži A | Neděle 16.09.2018, 14:00
2. kolo
2:1
SK Jihlava - Polička
 
Muži A | Neděle 23.09.2018, 15:00
3. kolo
VS.
Dobřany - SK Jihlava
 
Muži A | Neděle 30.09.2018, 14:00
4. kolo
VS.
SK Jihlava - Přelouč
 
Muži B | Sobota 08.09.2018, 15:00
1. kolo
6:4
Bulldogs - SK Jihlava
 
Muži B | Sobota 15.09.2018, 14:00
2. kolo
1:3
SK Jihlava - Hodonín
 
Muži B | Sobota 29.09.2018, 14:00
3. kolo
VS.
SK Jihlava - Flyers
 
Dorost | Sobota 07.10.2017, 16:30
5. kolo
4:3
Nové Strašecí - SK Jihlava
 
Aktuální články
Béčko prohrálo také druhý zápas

Poprvé se představilo domácím fanouškům v nové sezóně také jihlavské béčko. To chtělo odčinit zaváhání ze hřiště Brna, ale to se...

 
Oslabené áčko vybojovalo proti Poličce dva body!

Souboj loňských semifinalistů rozhodlo až prodloužení. Jihlavští nastoupili do utkání v obměněné sestavě. 1.ligu se poprvé vyzkoušeli...

 
Áčko si v prvním zápase sezóny poradilo s Hostivaří.

K prvnímu mistrovskému utkání domácí Jihlava nastoupila proti pražské Hostivaři. Šlo o souboj loňského finalisty 1.ligy s nováčkem...

 
Omlazenému béčku vstup do sezóny nevyšel
 
A-tým: příchody / odchody hráčů
 
4. ročník Memoriálu Martina Vrátila
 
Během letní pauzy omladilo béčko kádr
 
Trenér B-mužstva Fejt hodnotí loňský ročník jako úspěšný
 
Extraliga by pro nás byla velkou finanční zátěží
 
4.finále: Karviná mistrem, Jihlava druhá
 
 
SK Jihlava - kontakt: david.simon@esports.cz RSS