Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Litoměřický turnaj s účastí SK Jihlava! Ta může zkompletovat zlatý hattrick!

24.01.2017 | Petr Král

3. - 5. února se hokejbalisté SK Jihlava zúčastní prestižního turnaje v Litoměřicích. Ten nemá po dlouhé době status mezinárodního turnaje, přesto je opět kvalitně obsazen. SK Jihlava na turnaj odjede jako vítěz z posledních dvou let a v základní skupině se navíc potká s loňským finálovým soupeřem - Horní Břízou.

Systém turnaje je stejný, jako v předešlých letech. Deset účastníků je rozděleno do dvou skupin. Vítězové postupují rovnou do semifinále, celky na druhých až třetích místech čekají čtvrtfinálové boje. Ostatní sehrají pouze zápasy o celkové umístění.

Skupina A: SHC Killers Litoměřice, Draci Kladno, Pardubice, HBC Fireball 99 Plzeň, JVSK Slza Přibyslavice.

Skupina B: HBC Horní Počaply, HC KERT Park Praha, HBC Warriors Liberec 2016, SK Horní Bříza, SK Jihlava.

Turnajové složení je zcela vyrovnané, a tak se v něm jen těžko hledá favorit na celkové vítězství. Domácí Litoměřice jistě postaví to nejlepší, co v současné době mají. Vyhrát prestižní turnaj v domácím prostředí se jim dlouho nepodařilo, a tak mají o motivaci postaráno a navíc je potáhnou vlastní fanoušci. Dalším kandidátem by mohl být pražský Kert Park. Ten zažívá tvrdou zimní přípravu a mohl by dojet posílen o hráče z extraligy. Před turnajem je tak velkou neznámou jeho konečná nominace. To Kladno přijede s několika hráči hrající první soutěž. K vidění tak bude například reprezentační útočník Schnaubelt. Mezi kandidáty na celkové vítězství se počítá i s plzeňskými týmy. Loňským stříbrným celkem Horní Břízou, která sází na sehranost a defenzívu a také Fireballem 99, který vévodí druhé národní lize. Černým koněm se můžou stát Horní Počaply, které jsou v pražské oblastní lize na druhém místě. Pro pořadatele pak budou velkým otazníkem týmy Liberce, Přibyslavic nebo Pardubic. Jedenáctý ročník Litoměřického zimního poháru tak může vyhrát opravdu každý a přejít nástrahy základních skupin nebude snadným úkolem pro žádný z týmů.

Jihlava dorazí na sever Čech coby vítěz z posledních dvou ročníků. Při obou posledních účastech navíc inkasovala nejméně branek a mohla se opřít o později nejlepší brankáře turnaje. Loňské tažení za zlatými medailemi bylo jako vystřižené z hollywoodského filmu. Tým ze srdce Vysočiny málem nepostoupil ze základní skupiny a později dokázal vyřadit dva velké favority na celkové prvenství (Petržalku a Litoměřice). Dokáže Jihlava zkompletovat zlatý hattrick? To se dozvíme na konci příštího týdne. Podrobnosti z turnaje můžete sledovat na sociální síti týmu SK Jihlava - hokejbal.

Předešlé úspěchy pamatuje z nominovaných hráčů hned třináct z nich. Zbytek sestavy doplňují nováčci z dorosteneckých výběrů SK.

Nominace: Koch F. – Koch J., Zbořil, Jiskra, Habermann, Fatrdla, Hrbáč, Harasim – Koudelka, Zápotočný, Král, Růžička, Policar, Trybuček, Fejt, Zeman, Herman T., Bohatý, Smutný, Danko, Střecha. Trenér: Staněk.

Do Litoměřic se navíc chystá i jihlavský fanklub.

„Turnaje se zúčastníme potřetí za sebou. Jedná se o kvalitní akci s dobrým zázemím. K dispozici mají všichni účastníci hezké kabiny, ubytování a při zápasech navíc funguje tamní bufet na jedničku. Odjíždíme se především kvalitně připravit na jarní část sezóny a ještě více stmelit náš kolektiv. Rádi bychom postoupili ze skupiny a v neděli bojovali o medaile,“ nechal se slyšet kapitán Jihlavy Král.


 
Utkání
Muži A | Neděle 20.05.2018, 11:00
F2
6:3
Karviná - SK Jihlava
 
Muži A | Sobota 26.05.2018, 16:00
F3
5:1
SK Jihlava - Karviná
 
Muži A | Neděle 27.05.2018, 11:00
F4
3:6
SK Jihlava - Karviná
 
Muži B | Neděle 13.05.2018
4:3
SK Jihlava - Malenovice
 
Muži B | Sobota 19.05.2018, 16:00
6:3
Malenovice - SK Jihlava
 
Muži B | Neděle 20.05.2018, 14:00
6:2
Malenovice - SK Jihlava
 
Dorost | Sobota 30.09.2017, 14:00
4. kolo
1:3
SK Jihlava - Česká Třebová
 
Dorost | Sobota 07.10.2017, 16:30
5. kolo
4:3
Nové Strašecí - SK Jihlava
 
Aktuální články
Extraliga by pro nás byla velkou finanční zátěží

SK Jihlava má za sebou ve druhé nejvyšší soutěži nesmírně úspěšnou sezonu. Po základní části, v níž družina...

 
4.finále: Karviná mistrem, Jihlava druhá

Jihlava nedokázala ve čtrtém zápse potvrdit výkon z předešlého utkání a po třetí prohře 3:6 se musí spokojit z druhým místem v rámci...

 
3.finále: Ještě není konec!

Jihlavští hokejbalisté měli po zápasech v Karviné nůž na krku, v třetím finále ale dokázali zmobilizovat veškeré síly a zvítězit...

 
Pátý titul v řadě béčko nezískalo a bere stříbro
 
2.finále: Přímý postup se vzdálil
 
1.finále: Přestřelka v první třetině
 
Za prohrou stála nedisciplinovanost v závěru
 
Finále se za stavu 1:1 stěhuje do Malenovic
 
Přestřelku zvládly lépe Malenovice
 
3.semifinále: Jsme ve finále!
 
 
SK Jihlava - kontakt: david.simon@esports.cz RSS