Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Pohled na hřiště plné dětí je prostě super, těší Krále

22.05.2021 | Anna Kuželová

Hokejbal v Jihlavě láká nové děti, které postupně přibývají, a to hlavně i díky kampani na sociálních sítích. Podle Petra Krále byl dosah i odezvy velké. Pohled na plné hřiště ho těší a má radost i ze zájmu nových dětí, které stále chodí.

„Na první letošní trénink jsme s kluky čekali na hřišti, měli připravené hřiště, hokejky, výzbroje, různá dovednostní stanoviště a čím se čas blížil začátku tréninku, byli jsme všichni nervózní. Bylo 16:20 a na hřišti byl jediný klučina, který na nás koukal společně s rodiči. Říkal jsem si, hmm, tak to je propadák. Najednou, ale jako když lusknete prsty, přicházely další a další děti, a nakonec nás na hřišti bylo sedmnáct. Teď tady z toho v Jihlavě máme všichni radost a doufám, že nás bude čím dál více,“ popsal Král pro hokejbal.cz první trénink, který nakonec byl úspěšný.

Náboru dívek se rozhodně nebráníme

Jakou formou oslovujete nové hráče?
Využíváme především sociální sítě jako facebook, instagram. Zapojili jsme do prvotní propagace všechny naše hráče při sdílení informací, a přitom se ukázala síla dnešní moderní doby. Dosah i odezva byly veliké.

Máte ve svých řadách pouze chlapce nebo dorazily i dívky?
Zatím máme pouze chlapce, ale náboru dívek se rozhodně nebráníme. Než byla vynucená covid-pauza, měli jsme také kroužek na základní škole, kam nám docházelo zhruba dvacet dětí a tam byly právě i dívky. (úsměv) Velký kus práce přitom odvedli manželé Hermanovi.

Jak často trénujete?
Chodíme na hřiště 2x týdně, úterý + čtvrtek 16:30 - 18:00. Do budoucna chceme přidat ještě třetí trénink, který by byl takový oddechový, tmelil partu a pomáhal dětem rozvíjet i jiné dovednosti mimo hokejbal.

Kolik hráčů k Vám nově přišlo? V jaké věkové kategorii?
Během prvních dvou týdnů přišlo osm nových hráčů. Kromě samotné propagace pomohl určitě fakt, že se skoro rok nedalo nic dělat a také, že halové sporty stojí. Věková kategorie je zatím velký mix. Máme děti 6 - 7 let, 9 - 11 a potom třináctileté.

Týden před spuštěním velkého náboru přišla první vlna pandemie

Co děti nejvíce baví? Na co se zaměřujete?
Nejvíce určitě samotná hra, kdy jsme rozděleni na týmy a kluci i ty tréninkové mače berou vážně a mají z toho radost, což je vidět při vstřelení gólu. Poslední týden je pak velkou oblibou bosu. Každý si na něm chce zkusit cvičení. Jinak se snažíme dělat základní věci, jako nahrávky, zpracování, slalom mezi kužely, běh s míčkem, nebo přihrávky přes překážky. Také se snažíme dbát na strečink.

Kolik lidí se o to u Vás stará?
Trenérský tým se zatím tvoří, aby do toho od nového školního roku naplno naskočil. Nyní se protáčíme na každém tréninku s hráči našeho dospělého A-týmu. A abychom děti něco naučili a mohli se jim individuálně věnovat, chodíme ve 4 - 5 lidech. Jsem rád za každého, kdo přijde s pomocnou rukou. Teď je potřeba neusnout a více zabojovat o náš sport a jeho budoucnost.

Jaké máte další plány?
Jakmile se vrátí doba více do normálu, čeká nás několik náborových akcí. A to jak na základních školách, tak v našem nákupním centru. Také chystáme natočit náborové video a v období letních prázdnin náborovou kampaň pomocí vylepení plakátů po městě. Také nás čekají přátelské zápasy proti florbalovému týmu SK. Již před více než rokem jsme měli vše dobře rozjeté a týden před spuštěním velkého náboru přišla první vlna pandemie, která nás hodně zasáhla. Nyní pak musíme být hlavně optimisté a současný pohled na hřiště plné dětí je prostě super.

 
Utkání
Muži A | Neděle 15.05.2022, 14:00
SEMIFINÁLE
3:4
SK Jihlava - Flyers
 
Muži A | Sobota 21.05.2022, 14:00
SEMIFINÁLE
4:3
Flyers - SK Jihlava
 
Muži A | Neděle 22.05.2022, 11:00
SEMIFINÁLE
4:2
Flyers - SK Jihlava
 
Muži B | Neděle 02.06.2019, 13:00
finále
5:3
Malenovice - SK Jihlava
 
Muži B | Sobota 08.06.2019, 16:00
finále
7:4
SK Jihlava - Malenovice
 
Muži B | Neděle 09.06.2019
finále
4:1
SK Jihlava - Malenovice
 
Dorost | Sobota 30.09.2017, 14:00
4. kolo
1:3
SK Jihlava - Česká Třebová
 
Dorost | Sobota 07.10.2017, 16:30
5. kolo
4:3
Nové Strašecí - SK Jihlava
 
Aktuální články
 
SK Jihlava - kontakt: david.simon@esports.cz RSS