Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

VRŤAS CUP 2020 byl rozlosován

30.01.2020 | Petr Král

V polovině února bude jihlavský hokejbalový klub pořádat již třetí ročník VRŤAS CUPu. Jedná se o vůbec největší hokejbalový turnaj v České republice.

Na Vysočině se sejde celkem devět mančaftů, kteří spolu svedou souboj o putovní pohár. Na minulých ročnících hrál prim vždy domácí SK. Loni se dokonce do finále probojoval jak A-tým, tak B-tým pořádající Jihlavy. A na jaké týmy se mohou hokejbaloví příznivci letos těšit? HBC Draci Kladno, HBK Bulldogs Brno "B", HBC Autosklo Pardubice "C", HBK Vsetín, J.V.S.K. Slza Přibyslavice, HBC Hostivař, Lužinští srdcaři (Kert B + Medvědi) a Výběr Vysočiny.

 

"Je škoda, že se nám nepodařilo domluvit ještě desátého účastníka. Vyjednávali jsme například s Opavou, Českými Budějovicemi, Plzní nebo Heřmanovým Městcem. Ve hře byly také tři celky ze Slovenska, nebo mládežnický reprezentační tým. Bohužel, stejně jako loni, budeme hostit pouze devět mančaftů a letos také bez mezinárodní účasti. Přesto věříme, že si diváci přijdou na své a čeká nás parádní hokejbalová podívaná," prozrazuje jeden z organizátorů turnaje Petr Král.

 

Týmy byly nalosovány do dvou skupin, které nesou název dle hlavních partnerů celé akce - pivovary Ježek a Bernard. Dále dvoudenní turnaj podpořil Sportovní klub a Město Jihlava. "Všem sponzorům moc děkujeme, bez jejich podpory bychom mohli těžko tak velkou akci pořádat," má jasno předseda klubu Libor Doležal.

 

A jaký bude systém turnaje? Vítěz skupiny si zajistí na druhý hrací den přímý postup do semifinále. Ostatní týmy na 2. a 3. místě svedou boje o postup do medailových zápasů ve čtvrtfinále, zbylé pak čekají zápasy o umístění. Hokejbalový maraton startuje už 15. února, finále je v plánu o den později od 15:00 hod.

 

"Mezi hlavní favority bude patřit určitě Hostivař a Kladno. My jako domácí tým chceme vydržet v turnaji co nejdéle a probojovat se minimálně do finále. Věřím, že se turnaj bude opět opírat o velkou diváckou kulisu. Hlavně aby nám vyšlo počasí a všichni účastníci si akci užili, přece jen jde především o zábavu a přípravu na jaro," bilancuje nad turnajem Král.

 

Fanoušci na turnaji uvidí v akci také několik mládežnických reprezentantů, kteří do hry zasáhnou v dresech Hostivaře a Výběru Vysočiny. Představit by se měl také vítěz Extraligy z Kert Parku a vychájící hvězda hokejbalové scény Čejka. Organizátoři věří, že se i v dresu Kladna objeví hráči z Extraligy. Zálusk na celkové prvenství má také Brno se Vsetínem, ale možná se dočkáme i nějakého překvapení, jako tomu bylo loni v podobě B-týmu SK.

 

Pořadatelé nyní finišují s přípravami, aby poskytli účastníkům dobré zázemí a celá akce proběhla dle nastaveného harmonogramu. "Loni jsme měli na místě vyhřívaný stan, který letos stavět nebudeme. Věříme v předpověď, že nás čeká teplý únor. V areálu bude mít každý účastník samostatnou kabinu, připravíme kvalitní občerstvení a zápasy budu řídit zkušení rozhodčí. Už se nemůžeme dočkat začátku turnaje, vyhrát bude chtít každý a i když jsou nějaké ty papírové předpoklady, vždy se na turnaji najde černý kůň," těší se předseda Doležal.

 

Předešlé ročníky vyhrála pokaždé Jihlava, dokoná zlatý hattrick nebo jí někdo z ostatních účastníků sesadí?

 

Skupina JEŽEK: SK Jihlava, HBC Hostivař, J.V.S.K. Slza Přibyslavice, HBC Draci Kladno, Lužinští srdcaři.

Skupina BERNARD: HBC Autosklo Pardubice "C", HBK Bulldogs Brno "B", HBK Vsetín, Výběr Vysočiny.

 

Loňský ročník si můžete připomenout na YouTube: Video_1 nebo Video_2.

 

 
Utkání
Muži A | Pondělí 28.09.2020, 14:00
1. kolo
5:6
Olymp J.Hradec - SK Jihlava
 
Muži A | Sobota 03.10.2020, 14:00
3. kolo
2:5
Flyers - SK Jihlava
 
Muži A | Sobota 27.02.2021, 14:00
12. kolo
VS.
SK Jihlava - Sudoměřice
 
Muži A | Neděle 07.03.2021, 14:00
13. kolo
VS.
SK Jihlava - Bulldogs
 
Muži B | Sobota 08.06.2019, 16:00
finále
7:4
SK Jihlava - Malenovice
 
Muži B | Neděle 09.06.2019
finále
4:1
SK Jihlava - Malenovice
 
Dorost | Sobota 30.09.2017, 14:00
4. kolo
1:3
SK Jihlava - Česká Třebová
 
Dorost | Sobota 07.10.2017, 16:30
5. kolo
4:3
Nové Strašecí - SK Jihlava
 
Aktuální články
Městské derby ovládl tým SK

Kvalitní hokejbalové menu se naservírovalo v sobotní odpoledne jihlavským fanouškům. V rámci městského derby se totiž proti...

 
SK postoupil do druhého kola poháru

V prvním kole Českého poháru vycestoval jihlavský tým na hřiště Jindřichova Hradce.

 
TOP Zbyněk Zápotočný

Chcete vědět, co dělá jeden ze zakladatelů, dříve B týmu, nyní jihlavského A týmu ve svém volném čase a ještě mnohem více? Pojďte...

 
Úspěšný vstup do sezóny. SK porazil Hodonín
 
20. ročník ORION CUPu opanovala Karviná
 
Jubilejní 20. ročník ORION CUPu
 
V těžké konkurenci Jihlava neuspěla. Ve Světlé nad Sázavou brala osmé místo
 
ALPA pohár k 30. výročí ČMSHB
 
TOP Petr Král
 
TOP Jan Harasim
 
 
SK Jihlava - kontakt: david.simon@esports.cz RSS