Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

VRŤAS CUP 2020 byl rozlosován

30.01.2020 | Petr Král

V polovině února bude jihlavský hokejbalový klub pořádat již třetí ročník VRŤAS CUPu. Jedná se o vůbec největší hokejbalový turnaj v České republice.

Na Vysočině se sejde celkem devět mančaftů, kteří spolu svedou souboj o putovní pohár. Na minulých ročnících hrál prim vždy domácí SK. Loni se dokonce do finále probojoval jak A-tým, tak B-tým pořádající Jihlavy. A na jaké týmy se mohou hokejbaloví příznivci letos těšit? HBC Draci Kladno, HBK Bulldogs Brno "B", HBC Autosklo Pardubice "C", HBK Vsetín, J.V.S.K. Slza Přibyslavice, HBC Hostivař, Lužinští srdcaři (Kert B + Medvědi) a Výběr Vysočiny.

 

"Je škoda, že se nám nepodařilo domluvit ještě desátého účastníka. Vyjednávali jsme například s Opavou, Českými Budějovicemi, Plzní nebo Heřmanovým Městcem. Ve hře byly také tři celky ze Slovenska, nebo mládežnický reprezentační tým. Bohužel, stejně jako loni, budeme hostit pouze devět mančaftů a letos také bez mezinárodní účasti. Přesto věříme, že si diváci přijdou na své a čeká nás parádní hokejbalová podívaná," prozrazuje jeden z organizátorů turnaje Petr Král.

 

Týmy byly nalosovány do dvou skupin, které nesou název dle hlavních partnerů celé akce - pivovary Ježek a Bernard. Dále dvoudenní turnaj podpořil Sportovní klub a Město Jihlava. "Všem sponzorům moc děkujeme, bez jejich podpory bychom mohli těžko tak velkou akci pořádat," má jasno předseda klubu Libor Doležal.

 

A jaký bude systém turnaje? Vítěz skupiny si zajistí na druhý hrací den přímý postup do semifinále. Ostatní týmy na 2. a 3. místě svedou boje o postup do medailových zápasů ve čtvrtfinále, zbylé pak čekají zápasy o umístění. Hokejbalový maraton startuje už 15. února, finále je v plánu o den později od 15:00 hod.

 

"Mezi hlavní favority bude patřit určitě Hostivař a Kladno. My jako domácí tým chceme vydržet v turnaji co nejdéle a probojovat se minimálně do finále. Věřím, že se turnaj bude opět opírat o velkou diváckou kulisu. Hlavně aby nám vyšlo počasí a všichni účastníci si akci užili, přece jen jde především o zábavu a přípravu na jaro," bilancuje nad turnajem Král.

 

Fanoušci na turnaji uvidí v akci také několik mládežnických reprezentantů, kteří do hry zasáhnou v dresech Hostivaře a Výběru Vysočiny. Představit by se měl také vítěz Extraligy z Kert Parku a vychájící hvězda hokejbalové scény Čejka. Organizátoři věří, že se i v dresu Kladna objeví hráči z Extraligy. Zálusk na celkové prvenství má také Brno se Vsetínem, ale možná se dočkáme i nějakého překvapení, jako tomu bylo loni v podobě B-týmu SK.

 

Pořadatelé nyní finišují s přípravami, aby poskytli účastníkům dobré zázemí a celá akce proběhla dle nastaveného harmonogramu. "Loni jsme měli na místě vyhřívaný stan, který letos stavět nebudeme. Věříme v předpověď, že nás čeká teplý únor. V areálu bude mít každý účastník samostatnou kabinu, připravíme kvalitní občerstvení a zápasy budu řídit zkušení rozhodčí. Už se nemůžeme dočkat začátku turnaje, vyhrát bude chtít každý a i když jsou nějaké ty papírové předpoklady, vždy se na turnaji najde černý kůň," těší se předseda Doležal.

 

Předešlé ročníky vyhrála pokaždé Jihlava, dokoná zlatý hattrick nebo jí někdo z ostatních účastníků sesadí?

 

Skupina JEŽEK: SK Jihlava, HBC Hostivař, J.V.S.K. Slza Přibyslavice, HBC Draci Kladno, Lužinští srdcaři.

Skupina BERNARD: HBC Autosklo Pardubice "C", HBK Bulldogs Brno "B", HBK Vsetín, Výběr Vysočiny.

 

Loňský ročník si můžete připomenout na YouTube: Video_1 nebo Video_2.

 

 
Utkání
Muži A | Neděle 01.03.2020, 14:00
11. kolo
1:3
Malenovice - SK Jihlava
 
Muži A | Sobota 07.03.2020, 14:30
19. kolo
5:0
Bulldogs Brno - SK Jihlava
 
Muži A | Neděle 08.03.2020, 14:00
12. kolo
6:0
SK Jihlava - Litice
 
Muži B | Neděle 02.06.2019, 13:00
finále
5:3
Malenovice - SK Jihlava
 
Muži B | Sobota 08.06.2019, 16:00
finále
7:4
SK Jihlava - Malenovice
 
Muži B | Neděle 09.06.2019
finále
4:1
SK Jihlava - Malenovice
 
Dorost | Sobota 30.09.2017, 14:00
4. kolo
1:3
SK Jihlava - Česká Třebová
 
Dorost | Sobota 07.10.2017, 16:30
5. kolo
4:3
Nové Strašecí - SK Jihlava
 
Aktuální články
TOP Petr Král

Naší anketu vyplnil také současný kapitán SK Petr Král. Kdo je jeho sportovním vzorem a co má rád za hudbu? 

 
TOP Jan Harasim

 Co jste ještě nevěděli o zkušeném bekovi Janu Harasimovi?

 
TOP Jan Střecha

Co jste ještě nevěděli o mašině na góly, Janu Střechovi?

 
TOP Jan Jiskra
 
TOP Daniel Bártů
 
TOP Lukáš Čára
 
TOP Tomáš Humlíček
 
Za titul mistra světa dostal vyhazov
 
TOP Pavel Křivan
 
TOP Jardy Fejta
 
 
SK Jihlava - kontakt: david.simon@esports.cz RSS