Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Prohrát se může, ale vždy se vztyčenou hlavou," říká trenér Staněk

09.08.2019 | Redakce

Nová sezóna 2019/20 klepe na dveře. Jak probíhá letní příprava a jak bude vypadat realizační tým SK? Na to jsme se zeptali trenéra Lukáše Staňka.

Jak zatím probíhá letní příprava?
Letní přípravu jsme začali druhý týden v červenci. Do 11.srpna pak jedeme model 3x týdně 1x hokejbalový trénink , 1x kruhový trénink a 1x trénink zaměřený na výbušnost, naopak gólmani mají svůj speciální trénink. Teď od 13.8. budeme chodit 3x týdně jen hokejbalové tréninky s tím, že jeden z tréninků bude zaměřen pouze na taktické prvky.

Jsi spokojený s kádrem? Bude ještě nějaké doplnění?
Stávající kádr doplní Richard Peschout, který do mateřského klubu přestupí zpět z Ústí n.L. Dále navrátilci z Kertu Jan Střecha a Petr Danko. S Kertem ještě jednáme o návratu Blaška s Javorkou. Navíc by nás na jaře měl doplnit Martin Sobotka a Jarda Fejt. Uvidíme zda už podzim stihne Martin Trybuček, všichni tři jsou po dlouhodobých zraněních.

Takže máš k dispozici široký kádr?
Kádr se zdá být široký (úsměv), ale už letní příprava naznačuje, kdo se chce porvat o své místo v sestavě a kdo to vzdává předem.

Nemáš obavu z nezkušenosti? Tým tvoří hodně hráčů bývalého béčka ze 2. ligy

V týmu je spoustu zkušených hráčů a pokud všichni akceptují herní styl, který se budeme snažit nastavit, bude to dobrá sezóna. Navíc se mi zdá, že tu bude dobrá parta (úsměv), což nám v 1. lize trochu chybělo.

Kdo bude podle tebe favorit 1. ligy?
Asi Hostivař, záleží, kolik hráčů, nebo jakou formou, odejde do Kertu. Svou kvalitu jistě ukáže Polička a Prachatice jsou podle mě největší favorit. U Rakovníka záleží, kdo jim zůstal v kádru z extraligového týmu, tam těžko tipovat.

Těšíš se na nováčky soutěže?
Těším se na Suchdol, co si pamatuji, byli tam skvělí fanoušci a také klobásy (úsměv).

Co ambice Jihlavy?
Máme sílu a kvalitu na to, abychom byli do 5. místa po základní části. Potom se o to v play-off porvat a jít co nejdále (vážným tónem). Snad se nám vyhnou zranění, na které jsme měli v loňské sezóně velkou smůlu.

Prozradíš fanouškům realizační tým?
Letos bude realizační tým bohudík větší (smích). U týmu budeme já, Jarda Fejt st., který vedl poslední 4 roky B-tým, potom Pavel Pleško a jako vedoucí mužstva Martin Fatrdla s Liborem Doležalem. Kapitánem jsme zvolili Petra Krále a jeho asistenti budou Jan Střecha a Jaroslav Růžička.

Jakým způsobem se chcete prezentovat?
Hrát moderní styl hokejbalu se snahou o tvorbu hry. A hlavně bojovat každou vteřinu na hřišti. Jak říkávám prohrát se může, ale vždy se vztyčenou hlavou.

 
Utkání
Muži A | Neděle 22.09.2019, 14:00
2. kolo
4:3
SK Jihlava - Malenovice
 
Muži A | Neděle 29.09.2019, 11:00
3. kolo
3:8
Litice - SK Jihlava
 
Muži A | Neděle 20.10.2019, 14:00
6. kolo
VS.
SK Jihlava - Prachatice
 
Muži A | Neděle 27.10.2019, 11:00
7. kolo
VS.
Polička - SK Jihlava
 
Muži B | Sobota 08.06.2019, 16:00
finále
7:4
SK Jihlava - Malenovice
 
Muži B | Neděle 09.06.2019
finále
4:1
SK Jihlava - Malenovice
 
Dorost | Sobota 30.09.2017, 14:00
4. kolo
1:3
SK Jihlava - Česká Třebová
 
Dorost | Sobota 07.10.2017, 16:30
5. kolo
4:3
Nové Strašecí - SK Jihlava
 
Aktuální články
Hokejbal by měl být hlavně zábavou

Důrazný obránce Jan Blaško vyhrál 3x Extraligu v dresu Kert Parku Praha. Nyní se vrací do mateřské Jihlavy, které chce pomoci zpět na...

 
Třetí výhra v řadě posunula SK do čela

V nedělní den vycestovali hokejbalisté SK Jihlava do Plzně, kde v rámci třetího kola 1. ligy změřili síly s tamním celkem...

 
Jihlava porazila Malenovice a připsala si druhou výhru

Reprízou loňského finále 2. ligy pokračovalo druhé kolo, ve kterém Jihlava hostila Malenovice. Do utkání nemohla zasáhnout na obou...

 
Úspěšný vstup do sezóny. Jihlava porazila Přelouč
 
Jihlava zpátky na moravském hokejbalovém trůnu
 
Jihlavský matchball. Malenovice nad propastí
 
Nedisciplinovanost připravila Jihlavu o dobře rozehraný zápas
 
První finále rozhodly až samostatné nájezdy
 
Jihlava si zahraje o titul i vstupenku do baráže
 
SK vyřadil městského rivala a míří do finále!
 
 
SK Jihlava - kontakt: david.simon@esports.cz RSS